Haber

Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan, TFF’nin Şampiyonluk Komisyonu Kararına Tepki Gösterdi

Trabzonspor Lideri Ertuğrul Doğan, Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) 1959 öncesi kazanılan şampiyonluklarla ilgili özel komisyon kurulması kararıyla ilgili olarak, “Karar, bir dönem seçilmiş bir bölgesel lig üzerinden sadece İstanbul, Ankara ve İzmir takımları arasında yapılan ve içinden çıkılması mümkün olmayan birçok tartışmayı bir araya getirecek bir karardır.”

Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan Ertuğrul Doğan, Türkiye Futbol Federasyonu’nun 1959 öncesi kazanılan şampiyonluklarla ilgili özel komite kurma kararına ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Ertuğrul Doğan, Trabzonspor’un kurucu kulüpleriyle elde ettiği şampiyonluklar ve başarıları için TFF’nin oluşturduğu komisyona delil ve örnekler eşliğinde başvuracağını belirterek, “Bu kapsamda tarihimizi 7 şampiyonlukla daha taçlandırdık, Trabzonspor adıyla, birleşme sonrası Trabzonspor adıyla, kurucu kulüplerimizden İdmanocağı 12, İdmangücü ile 8 şampiyonlukla tarihimize 7 şampiyonluk daha ekledik. Kurucu kulüplerimizden İdmanocağı, 1957-1958, 1963-1964 ve 1965-1966 yıllarında toplam 3 kez Türkiye Amatör Futbol Şampiyonası’nı kazandı.

“Oluşturulan komisyonda 1959 öncesi şampiyonluklar dikkate alındığında kurucu kulüplerimizin şampiyonluklarının tescil edilmesi zorunlu hale gelecek. Türkiye Futbol Federasyonu’nun tarafsızlık ilkesi gereğince tüm sürecin yakın takipçisi olacağımızı bildirirken, adaletin bir kulübe değil, bu konuda adil ve doğru karar vereceğine olan inancımızı koruyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu