Haber

Tanrıkulu hakkında hazırlanan iddianame Adalet Bakanlığı’na gönderildi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı TBMM tarafından “Devletin asker ve polis teşkilatına alenen hakaret” iddiasıyla soruşturması başlatılan 28. Dönem Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun soruşturma izni talebi Adalet Bakanlığı’na gönderildi.

Allah’ın kulu ne dedi?

Tanrıkulu, TV100’de yaptığı yayında Türk Silahlı Kuvvetleri’ni eleştirerek, “Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yaptığı her şey eleştiriden muaf değil. Biz milletvekiliyiz, onları sorguluyoruz” dedi ve şöyle devam etti: “Burası Türk Silahlı Kuvvetleri değil mi? 12 Eylül faşist darbesini yapan ordu değil mi? 15 Temmuz’da darbeye kalkışan, köyleri yakan ordu değil mi… Onlarca faili meçhul cinayet. Takip ettiğim vakalar var. Türk Silahlı Kuvvetleri değil mi? 15 köylüyü helikopterden atan mı? AİHM kararıyla ortaya çıktı…”

Milletvekilleri olarak eleştirel yaklaşmaları gerektiğini belirten Tanrıkulu, “Soru soruyoruz, doğru mu yanlış mı diye soruyoruz. En azından Türk Silahlı Kuvvetleri’ne dair bu tür şüpheleri ortadan kaldırmak için bunu soruyoruz… O kadar çok köyü yaktı ki” dedi. ? Roboski artık Uludere oldu…”
Sezgin Tanrıkulu, bugün sosyal medya hesabından paylaştığı mesajında, “Dünkü açıklamalarımın ardından hakkımda bazı konularda sert eleştirinin ötesine geçen açıklamalar yapan/ yazan herkesle tek tek kanun önünde hesaplaşacağım. dijital platformlar.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu