Haber

‘Şef’ diye bağıran çocuğu tehdit ettiği iddia edilen fırıncıya 8 yıl hapis

‘Reis’ diye bağıran çocuğu tehdit ettiği iddia edilen fırıncıya 8 yıla kadar hapis istemi

İstanbul Sultangazi’de ekmek almak isteyen bir çocuğu Cumhurbaşkanı lehinde tezahürat yaptığı gerekçesiyle hakaret ve tehdit ettiği iddia edilen fırıncı hakkındaki soruşturma tamamlandı. İddianamede, şüpheli fırıncının iki ayrı suçtan 8 yıl hapis cezasına çarptırılması talep edildi.

Sultangazi’de 28 Mayıs 2023’te ekmek almak isteyen bir çocuğu “Köpeklere ekmek satmıyoruz” diyerek Cumhurbaşkanı lehinde tezahürat yaptığı gerekçesiyle hakaret ve tehdit ettiği iddia edilen fırıncı hakkında yürütülen soruşturmaya, tamamlandı. 2023 yılı Mayıs ayı gecesi bir fırın çalışanının, dükkana gelen bazı kişilerle tartıştığı, tezgahtan bıçak alarak insanları dükkandan dışarı attığı görüldüğü, videodaki konuşmalarda ‘köpeklere ekmek satmıyoruz’ şeklinde onlara hakaret ettiğini söyledi.

Zanlı Kadir Y.’nin savunulduğu iddianamede, olay günü dükkanda yüksek sesle bağırdığı, geç gittikleri, 5 dakika sonra babasıyla geldiği, babasının neden bağırdığını sorunca tehdit ettiği ve sonra ‘Çık dışarı’ diye bağırdı, korktu ve korktu. Eline bıçağı aldığı ve kimseyi tehdit etmediğini söylediği belirtildi. İddianamede zanlı ayrıca Cumhurbaşkanı’na veya bu kişilere hakaret veya tehdit etmediğini ifade etti. İddianamede, zanlı Kadir Y.’nin “Köpeklere ekmek satmıyoruz” söylemi ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’a oy verenlere yönelik söyleminin sosyal medyada çok beğenilmesi, sağlık açısından açık ve yakın bir tehlikeyi gözler önüne serdi. ‘Bıçağım nerede, bıçağımı ver’ diyerek kamu güvenliğine dikkat çekti. Bunu söyledikten sonra eline bıçak aldığı, maktul ve müştekiyi tabancayla tehdit ettiği bildirildi.

İddianamede, zanlı Kadir Y.’nin ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik’ ve ‘silahla tehdit’ suçlarından 3 yıldan 8 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi.

sarizhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu