Haber

Kılıçdaroğlu tek tek sıraladı: Seçimi kazanırsam ilk etapta bu kurumların başkanları görevden alınacak.

Türkiye, 14 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerine kilitlenmişken, Millet İttifakı’nın 13’üncü Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu gündemi belirleyecek değerlendirmelerde bulundu.

“5 MİLYON 300 BİN GENÇE GÜVENİYORUM”

Kılıçdaroğlu, 14 Mayıs’ta yüzde 60 oyla cumhurbaşkanı seçileceğini ve yarışın ikinci tipe bırakılmayacağını belirterek, “Gençlere güveniyorum. Seçimin kaderini onlar belirleyecek. 5 milyon 300’den fazla bin genç ilk kez sandığa gidip oy kullanacak. Bu gençler mevcut düzenden memnun değiller. Meclis’te çoğunluğu alacağız ve güçleneceğiz.” Parlamenter sistemi de getireceğiz. Bugünkü canavar sistemle TBMM’nin işlevi ortadan kalktı, milletvekilleri siyaset bile yapamıyor, halkın taleplerini gündeme taşıyamıyor, atanan bakanlar telefonlarına cevap vermiyor” dedi.

“METİN FEYZİOĞLU İLE ÇALIŞMIYORUZ”

Devlet timlerinde parti bürokratlarının olduğuna işaret eden Kılıçdaroğlu, “Biz göreve geldikten sonra her şeyden önce rüşvet, kirli işlere aracılık edenler, devlet değil saray görevlisi olanlar görevden uzaklaştırılacak. Özel bir liste hazırlamadık ama rüşvet veren büyükelçi olur mu? Devleti temsil etmesi gereken bir büyükelçi iktidar propagandası yapıyor. Prag Büyükelçisi Hümran Bağış ve Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu ile çalışmıyoruz. Devleti için çalışan onurlu bürokratlar başımızın tacıdır. Bu hükümetin verdiği hukuksuz emirlere uymayan ve görevden alınan o kadar çok bürokrat var ki, onları da değerlendireceğiz” dedi.

BÜROKRASİDE BÜYÜK ÇALIŞMALARIN İŞARETİ

Öte yandan Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı seçildiği takdirde başta “iktidar valisi” olarak tanımlanan isimlerin yanı sıra TÜİK, AFAD, TOKİ, Merkez Bankası, Kızılay ve İrtibat Amirliği ile TRT Genel Müdürü olacağını kaydetti. işten. Millet İttifakı adayı Kılıçdaroğlu’nun Sözcü gazetesine yaptığı açıklamalara göre aday listesinde Diyanet, MİT, MGK, SGK, Göç İdaresi Başkanları ve Bakan Yardımcıları, YÖK üyeleri, Rektörler ve EGM dahil genel müdürler de yer alıyor. işten.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu