Haber

Gazeteciler Dicle Müftüoğlu ve Sedat Yılmaz tutuklandı

Ankara merkezli operasyon kapsamında 15 ilde düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan Dicle Fırat Gazeteciler Cemiyeti (DFG) Eşbaşkanı Dicle Müftüoğlu ve Mezopotamya Ajansı (MA) Genel Yayın Yönetmeni Sedat Yılmaz’ın da aralarında bulunduğu 19 kişiden 15’i gözaltına alındı. Soruşturma kapsamında, 3’ünün tutuklanmasıyla ilgili kural koyulması talebiyle sevk edildi. Ankara Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ndeki sorguları sona erdi.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre; Mahkeme, gazeteciler Sedat Yılmaz, Dicle Müftüoğlu, Erol Balcı, Abdurrahim Tanyeli ve Ramazan Debe hakkında tutuklama kararı verdi. Sedat Yılmaz’ın eşi Selma Yılmaz ve Cahit Kanbay, Cihan Güneş, İsmail Adanmış, Cahit Ablay, Mahmut Doğu, Devran Ak, Şemsettin Toprak, Mehmet Emin Yıldırım ve Cevdet İsmailoğulları, Hasan Özhan, Rezidans Özbek ve Suat Karagöz imza altına alındı ​​ve seyahat yasağı getirildi. kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

‘HARAMİ DÜZENİ 10 GÜN SONRA BİTİYOR’

Hakkında tutuklama kararı çıkarılan Sedat Yılmaz, adliye kapısı önünde “Hukuksuz karar 10 gün sonra biter, imha edilir” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu