Ekonomi

Fed Yöneticisinin SVB’nin iflası için “kötü yönetim” değerlendirmesi

Fed, Barr’ın ABD Senatosu Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Komitesi’nin yarınki oturumunda son banka iflasları ve federal düzenleyicilerin müdahalesi konulu konuşmasının metnini paylaştı.

ABD’nin bankacılık sisteminin güçlü sermayesi ve likiditesi ile sağlam ve güçlü olduğunu vurgulayan Barr, bankacılık sistemindeki koşulları yakından izlemeye devam edeceklerini ve gerektiğinde her büyüklükteki kurum için tüm araçları kullanmaya hazır olduklarını ifade etti. sistemi sadık ve sağlam tutmak için gereklidir.

Barr, “SVB, banka yönetiminin faiz oranı ve likidite riskini etkin bir şekilde yönetememesi nedeniyle iflas etti ve ardından banka, 24 saatten kısa bir süre içinde sigortasız mevduat sahiplerinin yıkıcı ve beklenmedik kaçışına maruz kaldı” dedi. değerlendirmesini yaptı.

“Banka sorunlarını çözmek için çok bekledi”

SVB’nin iflasının Fed’in banka üzerindeki kontrolü de dahil olmak üzere kapsamlı bir inceleme gerektirdiğini belirten Barr, “SVB’nin iflası ders kitabında yer alan bir kötü yönetim vakasıdır” dedi. terimini kullandı.

Michael Barr, “Banka, sorunlarını çözmek için çok uzun süre bekledi ve ironik bir şekilde, bilançosunu güçlendirmek için aldığı gecikmiş adımlar, sigortasız mudilerin kaçışını ateşleyerek bankanın iflasına yol açtı,” dedi. yorumunu yaptı.

SVB’nin iflasının tüm bankacılık sistemini tehdit ettiğine işaret eden Barr, stres testinin iyileştirilmesi ve likidite kurallarının yanı sıra büyük bölgesel bankalar için uzun vadeli borç gereksinimleri üzerinde çalıştıklarını söyledi.

ABD’nin en büyük 16. bankası olan SVB’ye 10 Mart’ta kayyum atandı ve bankanın iflası, 2008 küresel mali krizinden bu yana görülen en büyük iflaslardan biri oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu