Haber

Enerjisa Production ve Güler Legacy’den Çocuk Basketbol Kampları

Türkiye’nin özel sektör elektrik üretim şirketi Enerjisa Üretim, Güler Legacy işbirliğiyle Muğla ve Aydın’da düzenlenen basketbol kamplarında yedinci kez çocuklarla buluştu.

Türkiye’nin öncü ve lider özel branş elektrik üreticisi Enerjisa Üretim, Güler Mirası ile Muğla ve Aydın’da düzenlediği basketbol kampları ile çocukları sporun birleştirici gücüyle buluşturdu. Çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimlerine büyük katkı sağlayan spor dallarından biri olan basketbolla çocuklara ulaşan Enerjisa Üretim ve Güler Mirası, farklı alanlarda düzenledikleri basketbol kampları ile bin beş yüzden fazla çocuğun gelişimine katkı sağladı. 3 yıl boyunca ülkenin illeri. Bu yıl ara tatilde olduğum dönemde Muğla ve Aydın’da düzenlenen Basketbol Kamplarına toplam 200 öğrenci katıldı. Geçtiğimiz aylarda Balıkesir ve Çanakkale’deki kamplarda çocuklarla buluşan Enerjisa Production ve Güler Legacy, basketbol kamplarına Türkiye’nin farklı lokasyonlarında devam edecek.

Muğla Atatürk Spor Salonu’nda ve Aydın’da Özel Başak Koleji’nde gerçekleştirilen kampta 8-15 yaş arası 200 öğrenci temel basketbol eğitimi alırken; Çocukların atletik performanslarını ölçerken ve takip ederken temel motorik özelliklerin gelişimi, basketbol temel duruşu, top kontrolü ve top sürme, şut mekaniği, savunma, hareket bilgisi, pas çeşitleri, temel oyun kuralları, takım çalışması, iletişim ve işbirliği, eğitsel oyunların teknikleri anlatıldı. Aydın’da düzenlenen kampta bir afet bölgesi olan Adıyaman’dan da depremzedeler kümesi vardı.

Enerjisa Üretim CEO’su İhsan Erbil Bayçöl, “Türkiye’nin her bölgesinde, Türkiye’nin her yerinde topluma ve çevreye katkı sağlamaya devam ediyoruz. Güler Legacy ile 3 yıl önce Adana, Aydın ve Çanakkale’de başladığımız basketbol kamplarına, Balıkesir ve Çanakkale’nin ardından bu yıl Muğla ve Aydın’da devam ediyoruz. Muğla ve Aydın basketbol kamplarında sporun ve basketbolun öneminin yanı sıra, Enerjisa Üretim olarak yenilenebilir enerji ve sürdürülebilirlik konularını çocuklara aktarabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bir klasik haline getirdiğimiz basketbol kamplarında bizlerle olan Güler ailesine teşekkür ederiz.”

Sinan Güler: “En büyük hedefimiz spora ulaşmak ve deneyimlemek”

Eski milli basketbolcu ve Güler Mirası Kurucusu Sinan Güler, “Spor, çocukların gelişiminde çok değerli bir faktör. Çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimine büyük katkı sağlayan spor; Güler Mirası ile daha ulaşılabilir bir noktaya taşımak istiyoruz. Bu hedef doğrultusunda her çocuğun spora ulaşabilmesi, sporu yaşayabilmesi ve deneyimleyebilmesi bizler için çok değerli. Enerjisa Üretim ile 3 yıl önce başladığımız projemize yeni şehirler ve yeni çocuklar eklemeye devam ediyoruz. Amacımız ‘daha erişilebilir’ bir spor yapısını benimsemek ve çocukların kendilerini keşfetmelerini sağlamaktır. Muğla ve Aydın’da gerçekleştirdiğimiz kamplarda çocukların dilek ve isteklerini görmekten büyük keyif aldık. Güler Legacy ile Türkiye’de sporun sevdirilmesinde güzel işlere imza atan Enerjisa Üretim’e teşekkürlerimizi sunarız.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-karahalli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu