Haber

Turgut Altınok: Ankara’daki sanayi bölgelerinin sayısını artıracağız

Turgut Altınok: Ankara’daki sanayi bölgelerinin sayısını artıracağız (2)

’31 MART’TA IŞIKLARI AÇMALIYIZ’

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı Turgut Altınok, Orta Doğu Sanayi ve Ticaret Merkezi (OSTİM) konferans salonunda düzenlenen toplantıda OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın ve iş insanlarıyla bir araya geldi. Burada konuşan Altınok, Akyurt’taki fuar alanını en kısa sürede tamamlayacaklarını belirterek, “Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımızın 5 yılda bir bir sözü var: ‘Fuar alanını bitireceğiz, başkente getireceğiz. ‘ Maalesef çivi çakılmadı.2024-2025’te fuar alanımızı başkentimize getireceğiz.İstanbul Türkiye’de fuarlara katılanların yüzde 85’i Ankara’dan geliyor.Fuarlar başkentlere ve şehirlere ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan çok şey kazandırıyor. Başka şehirlerden insanlar gelecek. Oteller, taksiler, restoranlar şehrinize ekonomik değer katıyorsunuz. Akyurt’taki fuar alanı “Bunu bitireceğiz ve 2025’te hep birlikte hizmete açacağız. Ne yapmalıyız? 31 Mart’ta ışıkları açmamız gerekiyor” dedi.

‘ORMANLAR İNŞA EDECEĞİZ’

Ankara’nın yeşil bir başkent olması için çeşitli projeleri olduğunu belirten Altınok, “Ankara gri değil, yeşil bir başkent olmalı. Orman yapacağız. ‘Bir belediye başkanı geldi Altınok, böyle ormanlar yaptı’ diyeceksiniz. Atatürk Orman Çiftliği, Atatürk “Bununla ilgili projelerimiz var” dedi. Ardından sosyal yardımlara da değinen Altınok, Ankara’da yapılan sosyal yardımların Büyükşehir Belediyesi bütçesinin yüzde 4’ünü oluşturduğunu kaydederek, “Birçok sosyal destek sağlıyoruz” . Üzgünüm. Kimse cebinden para vermiyor.” “Babasının parasını vermiyor. Halkın parasını halka veriyorsunuz. Vatandaşın parasını vatandaşa vereceğiz. Bunun Ankara ekonomisine ciddi katkısı olacak” dedi.

‘KENDİNE YETERLİ BİR ANKARA’

Altınok, “Kendi kendine yeten bir Ankara olacak. Hem büyükşehirimizin hem de devletimizin kaynaklarıyla Ankara’mız ne olacak? Bir 5 yılı daha boşa harcamayalım. Başkentte hepimizin sorumlulukları var. Şehrimizi donatacağız” dedi. çalışma ve hizmetlerle, dev teknoloji merkezleri, bilişim vadileri, inovasyon merkezleri inşa edeceğiz.” Altınok, Yenimahalle’nin kentsel dönüşüme ihtiyacı olduğunu da belirterek, “Yenimahalle’nin kentsel dönüşüm konusunda çağ dışı kalmış noktaları var. Bunları hızla çözeceğimiz bir Yenimahalle olacak. Kültür merkezleri, kreşler, kütüphaneler, spor tesisleri ve spor tesisleriyle donatacağımız bir Yenimahalle olacak.” teknoloji merkezleri.” “Olacak” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu