Ekonomi

Tron’un kurucusu ve diğer oyuncular Curve Finance’in yardımına koştu

Tron blockchain’in kurucusu Justin Güneş, Curve Finance’in kurucusu Michael YegorovEğri ( CRV) token fiyatlarından kaynaklanan olası bir şüpheli alacak durumundan korunmak için devreye girdi.

Bugüne kadarki Blockchain verileri, Justin Sun’ın “Curve.fi Founder” etiketli bir cüzdandan ortalama tezgah üstü (OTC) 0,4 ABD Doları piyasa fiyatıyla yaklaşık 5 milyon CRV satın aldığını gösteriyor. Bu, toplamda 2,3 milyon doların biraz üzerine denk geliyor. Sun, yazı yazılırken 0,59 dolardan işlem gören CRV’yi oldukça ucuza satın almış olsa da, bu seviye Egorov’un likidite sınırı olan 0,37 dolardan daha yüksek.

“Curve’a yardım edeceğim için heyecanlıyım!”Sun, yaptığı paylaşımda “kararsız ortaklıkların ihtiyaç duyulduğunda destek vermekte de kararlı olduğunu” belirtiyor ve ekliyor:

Gönderide bahsedilen stUSDT, “Tron Ağı’ndaki ilk gerçek dünya varlık protokolü” olarak tanımlanıyor.

Blockchain bilgileri, Sun’ın satın almalarından kısa bir süre sonra diğer DeFi oyuncularının etkinliğe katıldığını gösteriyor. Machi Big Brother olarak bilinen kripto yatırımcısı Jeffrey huang3,75 milyon, kripto fonu DWF Labs ayrıca 2,5 milyon CRV jetonu satın aldı.

Böylece Egorov, OTC aracılığıyla toplam 39.25 milyon CRV token sattı, bu da yaklaşık 15.8 milyon $’a denk geliyor.

Curve Finance’e yapılan saldırı, kurucu Michael Egorov’un 168 milyon dolarlık kredi pozisyonunu tasfiye riskine soktu. Böyle bir durumun merkezi olmayan finans (DeFi) ekosistemi için çok büyük etkileri olabilir. DeFi’nin birbiriyle ilişkili doğası göz önüne alındığında, Egorov’un davasının tasfiye edilmesi, diğer merkezi olmayan protokollerin yanı sıra CRV’nin fiyatı üzerinde bir baskı oluşturabilir.

CRV, SuşiVe tek takasgibi popüler platformlar da dahil olmak üzere DeFi’deki birçok işlem havuzunda kullanılan sistemik değere sahip bir varlık olarak tanımlanabilir. aaveBorç verme platformlarında yaygın olarak kullanılan bir teminat türü olduğu söylenebilir.

Ancak Justin Sun gibi varlıklı oyuncuların dahil olması ve topluluğun desteği, riski bir nebze olsun hafifletmiş görünüyor.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu