Haber

TOFAŞ Basketbol Kampı sona erdi

BURSA (İGFA) – Altyapıya yapmış olduğu yatırımlarla Türk basketbolunun esaslı kulüplerinden olan Tofaş’ın 2006-2015 ortası doğumlu gençler için düzenlediği Tofaş Basketbol Kampı’nda çalışmalar sertifika merasimiyle tamamlandı. Tofaş Basketbol Okulları ve Kampları Danışmanı Murat Özyer’in koordinatörlüğünde, kulübün Bursa’daki Mustafa V. Koç Spor Tesisleri’nde gerçekleştirilen kampta Tofaş Spor Kulübü altyapı antrenörleri Fırat Yavuz, Akif Alkan, Sezgin Yurtsever, Oğuzhan Ergül, Hicran Aras, Oğuz Yaman ve Doğukan Urgancı’dan temel basketbol eğitimleri alan gençler, 4 gün boyunca unutulmaz bir tecrübe yaşadı.

15-18 Kasım 2022 tarihleri ortasında düzenlenen kamp mühletince kulübün yabancı lisan eğitimi sponsoru Bursa British Town tarafından İngilizce drama dersleri gören gençler, kulüp etkinliklerinde Tofaş Spor Kulübü A Ekip Fizyoterapisti Recep Lokmaoğlu ve Altyapı Atletizm ve Kuvvet Antrenörü Serdar Ergök’den sportmen sıhhati ve atletik gelişimle ilgili eğitim aldı.

Online olarak gerçekleştirilen aile buluşmasında ise A Kadro oyuncularından Berke Büyültuncel ve annesi Sebile Büyüktuncel ile bir ortaya gelen atletler ve sportmen aileleri; sportmen gelişimi, aile bağlantısı ve eğitim bahislerinde sorular sorarak bilgi paylaşımı yapıldı. A Kadro kaptanı Berk Uğurlu da gençlerle söyleşide bir ortaya gelerek tecrübelerini aktarırken, A Kadro idmanını seyretme fırsatı yakalayan gençler, egzersiz sonunda basketbolculardan imza alarak hatıra fotoğrafı çekildi.

Top hakimiyeti, pas çalışmaları, top alma çalışmaları, potaya atak etme ve bitirişler, eksik savunmaya hamle çalışması ve şut çalışmaları üzerine driller yapan gençler, şut makinesinde şut atma ve maç yapma tecrübesi yaşadı. Kamp çalışmaları, düzenlenen sertifika merasimiyle son buldu. Tofaş Basketbol Okulları ve Kampları Danışmanı Murat Özyer ile Tofaş Spor Kulübü Altyapı Teknik Koordinatörü Samir Seleskoviç, atletlere iştirak evraklarını takdim ederek spor ve eğitim hayatlarında muvaffakiyetler diledi.

Önümüzdeki periyotta gerçekleştirilecek olan Tofaş Basketbol Kamplarıyla ilgili ayrıntılar daha sonra açıklanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu