Yaşam

Oyuncu Özlem Savaş, İbrahim Büyükak’ı eleştirdi ve onu dünyanın en yeteneksiz oyuncusu olarak nitelendirdi.

90’lı yıllarda çektiği film ve dizilerle adından söz ettiren oyuncu Özlem Savaş, sosyal medyada sektöre ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Savaş, İbrahim Büyükak’ı eleştirdi ve eleştirisini başka bir isme yöneltti. Detaylar içerikte!

90’lı yılların en beğenilen sinema ve dizi oyuncularından biri de hiç şüphesiz Özlem Savaş’tır. “Kitetmayı Vurmasınlar” ve “Sekizinci İkinci Saat” filmlerinde ve “Şaban Askerde” dizisinde rol aldı.

Ancak oyuncu Savaş’ın uzun süredir oyunculuk bölümüne kırgın olduğu biliniyor. Hasret Savaş, film ve dizilerden rahatsız olmasının nedenini, “Bu sektörde bana kumpas kurdular” sözleriyle açıkladı.

Tabii oyuncu bölüme ne kadar kırgın olsa da ortada ekranlara çıktı. Oyuncu, son dönemde zor günleri geride bıraktığını belirterek, “Çelik gibi oldum, yaşam koçlarından eğitim aldım. Artık oyunculuğumla ön plana çıkmak istiyorum” dedi.

Sanatçı en son 2022 yılında Canım Annem dizisiyle ekranlara geri dönmüştü. Bu dizide sadece 6 bölümde yer aldı. Mesleğinde pek başarılı olamayan Savaş, son dönemde bölüme yönelik eleştirileriyle gündem oluyor.

54 yaşındaki oyuncu, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımda İbrahim Büyükak’ı çok sert eleştirmişti.

Senaryosunu ve başrollerini İbrahim Büyükak’ın yazdığı “Mutluluk” filmi Aralık 2023’te vizyona girecek.

Mutluluk filminin yönetmenliğini de Ancan Büyükak’ın üstlenmesi Özlem Savaş’ın radarına takıldı. Savaş, sosyal medyada Büyükak’ın yazıp başrolünü oynadığı ‘Mutluyuz’ filminin yönetmeni olma kararını eleştirdi.

Savaş, açıklamasında şunları söyledi:

‘Yeni nesil her şeyi kendisi yapmak istiyor. Ne kadar çabuk yönetici oluyorlar? Hadi yazdın, oynadın, yönetmenliğin farklı bir şey olduğunu anlıyoruz. Yıllarını bu işe adayanlara yazık değil mi?’ “Nuri Bilge Ceylan gibi örnekler varken bu kadar kolay yönetmen unvanını almalarına şaşırıyorum” dedi.

Özlem Savaş eleştiri oklarını başka yere yöneltti:

Savaş, sosyal medya takipçisi fazla olanların dizilerde oyuncu olarak yer aldığını belirterek, “Özellikle takipçisi yüksek yeni bir isim varsa görünce hemen kanal değiştiriyorum.” Dünyanın en yeteneksiz oyuncusu dizilerde nasıl davranıyor?’ söz konusu.

Sizce Özlem Savaş kimden bahsediyor olabilir? Bir varsayımımız var ama… Yorumlara hoş geldiniz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu