Ekonomi

Morgan Stanley, Tesla’nın olağanüstü performans derecesini yineledi

Meksika, Morgan Stanley’de şirketler ve politika yapıcılarla bir hafta geçirdikten sonra Tesla (NASDAQ: TSLAiçin “ağırlığı artır” derecesini ve 220$ fiyat hedefini yineledi.

Analistlere göre, Tesla’nın en yeni destinasyonu olan Nuevo Leon Mexico, şirketin tedarik zincirini çeşitlendirme çabalarında kritik öneme sahip. Tesla’nın 5 milyar dolarlık ilk yatırımı, zaman içinde Meksika’da endüstri ve altyapıda bir yavaşlamayı tetikleyebilir.

Analistler bir notta şunları belirtiyor:

Morgan Stanley’nin yatırımcılar ve şirketlerle yaptığı konuşmalar, tarihsel olarak yakınlaşma fırsatı konusunda ikircikli davranan bir siyasi kuruma işaret ediyor. Politika yapıcıların her projeyi farklı şekilde ele almalarına bağlı olarak, kararlar birden fazla kez alınıyor gibi görünüyor. “duruma göre” alınıyor Ancak, şirket ve hükümet yetkilileriyle yapılan anekdot niteliğindeki görüşmeler, eğilimin değişmeye başladığını gösteriyor.

Meksika Lideri bu yılın başlarında Andres Manuel Lopez Obrador, ABD Lideri Bidenve Kanada Lideri Trudeau Mexico City’de tekrarlanan Kuzey Amerika Liderler Zirvesi için bir araya geldi ve analistler, Kuzey Amerika liderliğinin Çin’den gelen tedarik zincirini yeniden şekillendirmenin değerini vurguladığına inanıyor. O zamandan beri hükümet yabancı şirketlere karşı tutumunu değiştirmeye başladı.

TSLA hisseleri Pazartesi günü piyasa öncesi %2,07 düştü.

Yazar: Michael Elkins

pursaklar-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu