Haber

Malezya Başbakanı Enver İbrahim, lüks makam aracı kullanmayı reddetti

KUALA Malezya Başbakanı Enver İbrahim, yakın vakitte satın alınan “Mercedes-Benz S600” marka lüks limuzini resmi makam aracı olarak kullanmayacağını açıkladı.

Malezya’nın 10. Başbakanı olarak misyonuna başlayan Enver İbrahim, vazifesi sırasında kelam konusu lüks araç yerine Başbakanlıkta bulunan rastgele bir aracı kullanacağını belirtti.

Enver, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Başbakanlık tarafından göreve gelmeden önce satın alınan ve şahsıma temin edilen Mercedes S600 marka aracı kullanmayı reddettiğimi bildirmek isterim. Benim için yeni masraf yapılmasını istemiyorum.” tabirini kullandı.

Başbakanlık maaşını almayacağını açıklamıştı

Cumartesi gecesi Selangor eyaletindeki bir mescitten çıkarken benzeri açıklamalar yapan Başbakan Enver, herkes tarafından uygulanması gereken kamu kaynaklarının israfına karşı yeni bir kültürün modülü olarak kendi kullanımı için yeni makam aracı ve ofisince gereksiz hiçbir yeni mobilya alınmayacağını söylemişti.

75 yaşındaki başkan, daha evvel genel seçim kampanya sürecinde verdiği kelam doğrultusunda başbakanlık maaşını almayacağını açıklamıştı.

Daha evvel kabinedeki bakan sayısının da azaltılacağını belirten Enver, kabinedeki bakanlardan maaşlarının düşürülmesi teklifine takviye vermelerinin istendiğini lisana getirmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu