Haber

Londra’da coşkuyla düzenlenen 19 Mayıs kutlamaları

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve SporBayram vesilesiyle gençlik şenliği düzenlendi.

Kuzey Londra’daki New River Stadyumu’nda bir kortej yürüyüşü, öğrenci gösterileri ve bir gençlik ziyafeti. sporyarışmalar düzenlendi.

Öğrencilerin de katıldığı ziyafette, şiirlerin okunmasının ardından halk oyunları gösterisi gerçekleştirildi.

Türkiye’nin Londra Büyükelçisi Osman Koray Ertaş, etkinlikte yaptığı konuşmada, özellikle yurt dışında milli bayramların coşkuyla kutlanmasının büyük anlamlar taşıdığını vurgulayarak, “Bu kutlamalar, bizi biz yapan değerlerin aktarılması için çok önemli enstrümanlardır. yeni neslimizin, gençlerimizin ve çocuklarımızın yanındayız.” sözünü kullandı.

Ertaş, “Bu vesileyle Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, tüm gazilerimizi ve Cumhuriyetin kuruluşunda emeği geçen herkesi rahmet ve minnetle anıyorum.” söz konusu.

KKTC Londra Temsilcisi Çimen Keskin de etkinliğe katılanların 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı.

Keskin, Atatürk’ün 104 yıl önce Samsun’da kurtuluş meşalesini yakarak başlattığı bağımsızlık mücadelesinin, zorlukların azim, birlik, beraberlik ve cesaretle aşılabileceğinin en değerli göstergesi olduğunu kaydetti.

omerli-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu