Haber

Kooperatiflerden Başkan Gürün’e Teşekkür Ziyareti

Muğla Büyükşehir Belediyesi, kooperatif liderleri ve ortaklarının kaba yem temeli için Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ziyaret etti.

Muğla genelinde sahip olduğu arazileri kooperatiflerle iş birliği yaparak kaba yem üretim merkezlerine dönüştüren Büyükşehir Belediyesi, bu hizmetle 434 dönüm arazide kaba yem üretti. Büyükşehir Belediyesi’nin bu hizmetinden yararlanarak belediye ile işbirliği yapan SS Savran Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Lideri Hasan Hüseyin Demirci, SS Ovakışlacık Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Lideri Erdal Gökhan, SS Ekinanbarı Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Lideri Hasan Cem ve SS Koru Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Lideri Sadettin İnce ve kooperatif ortakları Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’e teşekkür ziyaretinde bulundular.

Büyükşehir Belediyesi’nin Kaba Yem Üretimi projesi kapsamında; Milas Belediyesi ile Milas Ziraat Odası arasında bölgedeki tarımsal kalkınma kooperatiflerini ve ortaklarını desteklemek için işbirliği protokolü imzalandı. 340000 m2Tarım arazilerinde yem bitkileri ekimine başlandı.

Kooperatif Liderleri; “211 üyemize selam ve teşekkür getirdik”

Hayvancılıkta girdi maliyetlerinin yüksek olması nedeniyle zor günlerden geçtiklerini dile getiren kooperatif liderleri ve katılımcı ortaklar, Büyükşehir Belediyesi’ne ait arazilerin bedelsiz olarak yem bitkileri üretimine açılmasının hayvancılıkla uğraşan üreticilere büyük katkı sağladığını ve bu zor günlerde yeni bir soluk olduğunu söyledi. Tüm üyeleri tarım ve hayvancılığa büyük destek veren kooperatifin liderleri olan 211 kooperatif üyesi olduğunu söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’e teşekkür ettiler.

Başkan Gürün; “Üreten çiftçilerimizin her zaman yanındayız”

Muğla’da tarımsal kalkınma, kooperatiflerle üretim, emeğinin karşılığı üreticinin geri dönüşü için değerli adımlar attıklarını söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, üreten köylüyü milletin efendisi yapmak için çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

Başkan Gürün; “Seydikemer’den Bodrum’a kadar uzanan bereketli topraklarıyla Muğla, Türkiye tarımında söz sahibi illerden biridir. Dünyada eşi benzeri olmayan ve en kaliteli işlere sahip olan Muğla’da tarıma, üreten köylülerimize, kooperatiflerimize çok önem veriyoruz. Bu nedenle tarım arazilerimizde kooperatiflerimizle birlikte kaba yem üretimi yapmaktayız. Hayvancılıkla uğraşan üreticilerimizin maliyetleri her geçen gün artıyor. Kooperatiflerimizle iş birliği yaparak hayvancılıkla uğraşan üreticilerimize yardımcı oluyor, maliyetlerini düşürüyoruz. Büyükşehir olarak üreten köylülerimizin her zaman yanında olacağız. Milas’tan bizi ziyarete gelen siz ücretli kooperatif ortaklarınıza ve tüm ortaklarınıza üretime verdiğiniz emek için teşekkür ediyorum.” söz konusu

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu