Haber

İZBAN’a Gürçeşme durağı yapılıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi İzmirlilerin toplu ulaşımdan daha rahat yararlanabilmesi için Konak Lale Mahallesi, Katip Çelebi Üniversitesi, Koyundere ve Asarlık’ta İZBAN’a yeni duraklar yapılması için çalışmalarına devam ediyor. Vatandaşların talepleri doğrultusunda Konak Lale Mahallesi’nde Şirinyer ile Kemer istasyonları arasında inşa edilen durağın adının Gürçeşme olmasına karar verildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Şehrin iki yakasını birbirine bağlayan İZBAN’a dört yeni durak eklemek için çalışmalarına devam ediyor. Konak Lale Mahallesi’nde Şirinyer ile Kemer istasyonları arasında ve Katip Çelebi Üniversitesi yakınında çalışmalara başlayan Büyükşehir Belediyesi, önümüzdeki günlerde Menemen Asarlık ve Koyundere’de yeni istasyonların inşaatına başlayacak.

DURAĞIN ADI GÜRÇEŞME OLACAK

İzmirlilere konforlu, güvenli ve hızlı ulaşım hizmeti sunmak için çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, gelen talepler doğrultusunda Şirinyer ile Kemer istasyonları arasında yer alan Lale Mahallesi’ndeki durağın adını belirledi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, talepleri değerlendirerek durağın adını Gürçeşme olarak belirledi.

BENLİGÜL: “ÖNEMLİ OLAN VATANDAŞA HİZMETTİR”

Lale Mahalle Muhtarı Sumru Benligül, “Yapılan istasyonun hikayesi çok eski yıllara dayanıyor. Mahalle sakinlerimiz uzun yıllardır bunun mücadelesini veriyor. Gürçeşme’nin istasyon istediği hem yazılı hem de görsel medyada gündeme getirildi. İstasyonun adının Gürçeşme olması uygundur, önemli olan vatandaşa hizmettir. Gürçeşme ilçesine faydalı olur.” “Öyle olsun” dedi.

KARAKAYA: “TUNÇ BAŞKANIMIZ SÖZ VERMİŞ VE GERÇEKLEŞTİRMİŞTİR”

Küçükada Mahalle Muhtarı Sabriye Karakaya, “İZBAN çalışmaya başladığında Gürçeşme halkı trene binemedi. Muhtar arkadaşlarımızla uzun süre sürdürdüğümüz mücadeleler sonucunda Başkanımız Tunç, yerinde inceleme yaptı. Söz verdi. İstasyonun adının Gürçeşme olarak değiştirilmesinde gösterdiği hassasiyetten dolayı Başkanımız Tunç’a teşekkür ediyorum. Emeği geçen herkese sonsuz minnettarım.” “Teşekkür ederim” dedi.

Kaynak: ANKA / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu