Haber

Erdoğan: İstediğimiz işi yapamadık helal olsun

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adıyaman’da açıklamalarda bulunuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sarsıntıların yıkıcı etkisi ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Adıyaman’da ilk birkaç gün istediğimiz faaliyeti gerçekleştiremedik. Bunun için hayır dualarınızı rica ediyorum” dedi.

Erdoğan şunları söyledi:

“Depremin 22. günündeyiz. 6 Şubat sabahı saat 04.17’de ülkemizin yaşadığı o büyük felaketten bu yana gerçekten 10 bin artçı deprem yaşadık. Gelin hep birlikte vefat edenlere bir fatiha okuyalım. tüm Adıyaman bölgesine, tüm millete geçmiş olsun diyoruz.Birkaç gün sonra 10 Şubat Cuma günü Adıyaman’a geldik ve yaşadığımız felaketin acısını çadır kentimizde depremzedelerimizle paylaşmaya çalıştık. Adıyaman o günden bugüne çok değişti Adıyaman’da depremin yıkıcı etkisi, olumsuz hava kuralları ve güneşin getirdiği zorluklar nedeniyle Adıyaman’da ilk birkaç gün istediğimiz aktiviteyi maalesef gerçekleştiremedik. hasarlı altyapı

Her şeyin farkındayız ve gereğini yaptığımızdan kimsenin şüphesi olmasın. İlk günlerde yaşanan sıkıntıların aşılmasıyla birlikte Adıyamanlı kardeşlerimiz için kurtarma ve yardım çalışmalarına hız verdik. Bir yanda ilimizde görev yapan bakanlarımız, kamu görevlileri ve gönüllülerimizin arama kurtarma çalışmalarını, diğer yanda yardımları organize ettik. Zelzele bölgesinin tamamında 44 bin 374 vatandaşımız hayatını kaybederken, 115 binden fazla vatandaşımız enkaz altından yaralı olarak kurtarıldı.

Adıyaman’da, aralarında Milletvekilimiz Yakup Taşın’ın da bulunduğu, çoğunluğu şehir merkezinde olmak üzere 6 bin 13 vatandaşımız hayatını kaybetti. 17 bin 499 vatandaşımız yaralandı. Depremin ardından 62 bin 500 Adıyamanlı, yarısı İstanbul’a olmak üzere hava ve kara yoluyla diğer şehirlere tahliye edildi. Kendi imkanlarıyla başka yerlere gidenlere her türlü kolaylığı gösterdik.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu