Haber

Diyarbakır’da depremzedelere farklı ülkelerden yardım ulaştırıldı

Diyarbakır’da “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerden etkilenen depremzedelere Türkiye’nin farklı illerinden ve dünyanın farklı ülkelerinden yardımlar dağıtılıyor.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen ve 11 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Diyarbakır’da depremzedelerin yaralarını sarma çalışmaları sürüyor.

Diyarbakır-Elazığ karayolu üzerindeki Fuar ve Kongre Merkezi’nde Valilik ile uyumlu olarak oluşturulan Acil ve Ayni Yardım Deposunda, kentteki depremzedelere ulaştırılmak üzere gelen yardımlar depolanıyor.

Türkiye’deki iş insanları ve hayırseverlerin yanı sıra Azerbaycan, Almanya, Çin, Tayvan ve İsveç gibi dünyanın farklı ülkelerinden 215 TIR ve kamyonetle gönderilen yardım malzemeleri kente ulaştı.

Araçlardan kuru gıda, bebek ve çocuk eşyaları, hijyen malzemeleri, battaniye, ısıtıcı ve giysi gibi malzemeler asker, güvenlik görevlileri ve İŞKUR çalışanları tarafından indiriliyor.

Daha sonra görevliler tarafından tasnif edilen malzemeler çadırkentte, yurtta ve diğer yerlerde kalan vatandaşlara ulaştırılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu