Haber

Depremzede çocuğa doğum günü sürprizi

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından ailesiyle Malatya’dan Van’ın Muradiye ilçesine gelen 9 yaşındaki Ruken Karataş’a doğum günü sürprizi yapıldı.

Depremin ardından Malatya’nın Muradiye ilçesinde kaymakamlığın tahsis ettiği lojmanlarda ailesiyle birlikte ağırlanan Ruken Karataş’a, eğitim gördüğü Gazi İlköğretim Okulu’nda doğum günü sürprizi yapıldı. Belediye yetkilileri tarafından Karataş ve diğer çocuklar için hazırlanan pasta süslenen sınıfa getirildi. Muradiye Kaymakamı ve Belediye Başkan Yardımcısı Melih Aydoğan, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Nurettin Yavrutürk, Milli Eğitim Müdürü Yüksel Ağırlı, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bünyamin Polat, Karataş ailesinin katılımıyla Ruken Karataş’ın doğum günü pasta kesilerek kutlandı. öğretmenler ve diğer çocuklar.

Burada bir konuşma yapan Kaymakam Melih Aydoğan, depremzede Ruken Karataş için doğum günü düzenlediklerini belirterek, “Depremde çocuğumuzla pasta keserek çeşitli hediyeler verdik. Tüm çocuklarımızla bu güzel anı yaşadık. emeği geçen öğretmenler ve belediye çalışanları.”

Doğum günü kutlanan Ruken Karataş, “Malatya’da deprem olduğu için Van’a geldik. Bugün amcam ve arkadaşlarım doğum günümü kutladılar. Herkese teşekkür ederim.” – KAMYONET

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu