Yaşam

Burhanettin Kocamaz kimdir? İYİ Parti Mersin Milletvekili Adayı Burhanettin Kocamaz’ın Hayatı

İYİ Parti, 14 Mayıs seçimleri için milletvekili aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu’na sundu. Burhanettin Kocamaz, Mersin Milletvekilliği için ilk aday olarak gösterildi. Listenin açıklanmasının ardından vatandaşlar, Burhanettin Kocaman’ın kariyeri ile ilgili araştırmalarına başladı. Peki Burhanettin Kocaman kimdir, kaç yaşında, nerelidir? İşte Burhanettin Kocaman hakkında merak edilen bilgiler.

Geçmişte Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görev yapan Kocamaz, 28. Dönem seçimlerinde İYİ Parti’den Mersin Milletvekili adayı oldu.

Burhanettin Kocamaz kimdir?

Burhanettin Korkmaz, 1955 yılında Tarsus Nacarlı’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Tarsus’ta tamamladı. 1977 yılında Gazi Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun olarak yüksek öğrenimini tamamladı.

1977-1978 yılları arasında İskenderun Demir Çelik Fabrikası Kalite Kontrol Laboratuvarlarında çalıştı. 1980 yılı öncesi Tarsus Endüstri Meslek Lisesi Kimya Bölümü’nde, askerlik görevinden sonra Cengiz Topel Lisesi’nde kimya öğretmeni olarak çalıştı. Bu arada 1983-1985 yılları arasında Ankara Hukuk Fakültesi’ne girdi.

Burhanettin Kocamaz’ın siyasi kariyeri

Kocamaz, 27 Mart 1994’te MHP’den Tarsus Belediye Başkan adayı olarak girdiği seçimleri kazandı. 1999, 2004 ve 2009 seçimlerinde bire bir başarı göstererek 4 dönem belediye başkanı olarak görev yaptı. 2014 yılında Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı olan ve bu kez MHP’den kazanan Önder Kocamaz, 2018 yılında MHP’den istifa ederek İYİ Parti’ye katıldı.

aginhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu