Teknoloji

Apple’ın gizli cihazı şirket içinde tartışma yarattı

The New York Times’ta yer alan bir habere göre, Apple’ın karma gerçeklik başlığının beklenen lansman tarihine sadece aylar kalmış olmasına rağmen, bazı çalışanlar cihazın artık hazır olduğunu düşünüyor . Bazı çalışanların şüpheleri nedeniyle projeden ayrıldığı bildirilirken, diğerleri özellikle 3.000$ fiyatbaşarı potansiyeli konusunda şüpheci görünüyor.

Apple’ın Haziran ayında WWDC etkinliğinde başlığı açıklaması bekleniyor. Bloomberg’den Mark Gurman’a göre Apple, geçtiğimiz günlerde California’daki Steve Jobs Theatre’da sahne aldı, “ halka açık bir tanıtımın yakın olduğunu düşündüren bir şekildeCihazı Apple’ın en iyi 100 yöneticisinin önünde sergiledi.

Ancak Times, “gösterişli” sunumun arkasında, karma gerçeklik başlığının geleceği hakkında bazı iç kafa karışıklıkları olduğunu savunuyor. Bir şirket tamamen yeni bir iş kategorisine adım atarken iç karışıklık yaşamak oldukça olağan görünse de, Times, bu sefer işlerin farklı olduğunu söylüyor.

Zamanlar, ” Bazı şirket içi şüpheciler, yeni cihazın sorun arayışında bir çözüm olup olmadığını sorguladılar.diye yazar ve şöyle devam eder: Dijital şarkıları insanların cebine sokan iPod ve müzik çalar ile telefonun yeteneklerini birleştiren iPhone’un aksine, başlık aynı netlikte yönlendirilmiyordu.

Times, bu kafa karışıklığının bir kısmının Johnny Iveile başlayan ve ardından geçen yılki halefi Evans Hankey nin ayrılmasıyla devam eden iş tasarım grubundaki bir dizi yönetici ayrılışından kaynaklandığını belirtiyor. Apple o zamandan beri yeni bir endüstriyel tasarım lideri belirlemedi ve bildirildiğine göre mühendis Mike Rockwellbaşlığın geliştirilmesinden sorumlu olarak atandı.

Times’a göre bu şüpheler, başlığın yayınlanmasının ertelenip ertelenmeyeceği sorusunu da gündeme getirdi.

evciler-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu