Oyunlar

Anadolu Efes Mavi Sahne’nin Nisan 2023 programı açıklandı

36 yıldır kültür sanata destek veren Anadolu Efes, DasDas’ta maviyi sahnelerin tozuna karıştırmaya devam ediyor. Anadolu Efes Mavi Sahne, Fair Fly ve Gabriel’in Rüyası oyunlarını nisan ayında seyirciyle buluşturuyor. Üniversite öğrencileri Mavi Sahne oyunlarını 45 TL karşılığında izleyebilirler.

İçinde bulunduğu topluma değer katmayı ön planda tutan Anadolu Efes, kültür-sanatın destekçisi olmaya devam ediyor. 36 yıldır kültür-sanatın sürdürülebilirliğini sağlamak hedefiyle desteğini sürdüren şirket, sahne bulmakta zorlanan alternatif tiyatro gruplarını desteklemek ve sanatı tüm tiyatroseverlere ulaştırmak amacıyla 2018 yılında Mavi Sahne Platformu’nu kurdu. , özellikle üniversite öğrencileri.

Seçilmiş oyunları tiyatro dönemi boyunca daha geniş kitlelerle buluşturmayı hedefleyen Mavi Sahne Platformu’nda üniversite öğrencileri Mavi Sahne’yi 45 TL’ye izleyebiliyor. Anadolu Efes Mavi Sahne, DasDas’ta bu nisan ayında iki farklı oyunu seyirciyle buluşturuyor. Platform kapsamında Nisan 2023’te sergilenecek oyunlar ise şu şekilde:

5 Nisan –  Gabriel’in Rüyası – Anadolu Efes Mavi Etap – 21.00

Göçün toplumsal hafıza üzerindeki etkilerini ve insan doğasında yarattığı tahribatı üç farklı toplumun bireyleri üzerinden anlatan Gabriel’in Rüyası, Midilli’nin büyüleyici atmosferinde göçmene karşı duyulan merhamet ve nefret duygularının bıçak sırtında verdiği mücadeleye ışık tutuyor. Ada.

Orijinal Tiyatro Müziği Ödülü – 22. Direk Interadies Ödülleri

Yılın Oyun Yazarı Ödülü – 9. Yeni Tiyatro Dergisi Emek ve Başarı Ödülleri

Yazar:Sema Elçim

Müdür:Ahmet Sami Özbudak

Dramaturji:Selen Korad Birkiye

Hafif Tasarım:Yasin Gültepe

Koreografi:Alparslan Karaduman

Ses ve Müzik Tasarımı:Vehbi Can Uyuroğlu

Oyuncular:Ayşegül Tekin, Banu Çiçek, Batur çıktı, Burak Tamdoğan, Çiçek Dilligil, Ersin Umut Güler, Kerem Pilavcı

26 Nisan – Fair Fly – Anadolu Efes Mavi Etap – 21.00

Hızlı tüketim mallarında çalışan ve işsiz kalmak üzere olan dört beyaz yakalının “başarı” hikayesine hazır mısınız? Günümüz iş dünyasındaki acımasız rekabete, startup’lara ve girişimcilik kültürüne ironik bir bakış açısı getiren Fairfly, çok para kazanma tutkusunu, başarı takıntısını ve neoliberal söylemleri sorgulayan bir kara komedi.

Tarafından gönderildi:joan yago

Yönetim:Mark Levitas

Tercüme eden:S. Coşkun Adıgüzel misin

Oyuncular:Tuğçe Altuğ, Begüm Akkaya, Atakan Akarsu, Barış Gönen

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu