Teknoloji

3,2.1 Ateş! TEKNOFEST 2023 Roket Yarışması İçin Geri Sayım Başladı

Gençlere uzay teknolojileri alanında benzersiz bir deneyim sunan yarışma, tasarımdan üretime, entegrasyondan hazırlığa kadar tüm aşamalardan sorumlu olan gençlerin üretip uçurduğu yarışma sistemleri mühendisliği vizyonuyla çalışıyor. kendi tasarımı roketler. Avrupa’da birinci, dünyada ikinci roket yarışması olan yarışma TEKNOFEST kapsamındadır. ROKETSANonun yönetiminde örgütlendi.

TEKNOFEST Teknoloji Yarışmaları kapsamında ilki 2018 yılında düzenlenen Roket Yarışması’na gençlerin ilgisi her geçen yıl artarak devam ediyor. Bilim ve mühendislik bilgilerini farklı alanlarda kullanan gençler, disiplinler arası düşünerek ve karmaşık süreç ve süreçleri planlayarak roket tasarımı, üretimi ve entegrasyonunda başarılı olurlar.

Roket Yarışmasında 1 Milyon 140 Bin TL Ödül

TEKNOFEST 2023 kapsamında yine en görkemli yarışmaların ortasında yer alan Roket Yarışması, bu yıl Yüksek İrtifa (4 bin fit), Orta İrtifa (8 bin fit), Yüksek İrtifa (18 bin fit) olmak üzere dört farklı kategoride yer alıyor. ) ve Güçlü Misyon (7 bin 5 yüz fit). kategoriye göre düzenlenmiştir. Başvuru sayısının her yıl katlanarak arttığı Roket Yarışmasına. Bu yıl 1098 pozisyon başvurdu . Finale kalanlar 31 farklı ilden 64 grupla 612 yarışmacı yer aldı..

Havacılık mesleğinde değerli bir adım atmanın yanı sıra gençlere eşsiz bir teknoloji serüveni, grup ruhu ve takım olmanın kazanımlarını sunan yarışa lise, önlisans, lisans ve yüksek lisans öğrencileri ve mezunları katılıyor. TEKNOFEST 2023 kapsamında ödüllerin katlandığı Roket Yarışması’nda bu yıl toplam ödül 1 milyon 140 bin TL!

Rocket Racing Canlı Yayın Frekans Bilgisi…

17-22 Ağustos tarihlerinde Aksaray Tuz Gölü’nde gerçekleşecek Roket Yarışı için canlı yayın frekans bilgilerini aşağıda görebilirsiniz.

11545 Yatay

SR 7407

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu